Vymieňame svoj čas za peniaze
Väčšina ľudí si myslí, že jedinou cestou ako zarobiť viac peňazí, je pracovať o to viac hodín. Tento prístup a spôsob myslenia je potreba zmeniť. Na zarábanie peňazí, sa pozerajte skôr ako na výzvu vyriešenia problému. Pokiaľ zotrváte vymieňaním svojho času za peniaze, tak vaše príjmy budú vždycky obmedzené. Preto je potreba budovať produkty, ktoré majú hodnotu, automatizovať a vytvárať pasívne príjmy.
Všeobecne vnímané dogma: mať peniaze je niečo zlé
Veľa priemerných ľudí má zakorenené z minulosti, že peniaze sú zlé a môžu za všetky trápenia v našom živote. Opak je však pravdou. Pokiaľ máme dostatok peňazí, tak život sa stáva jednoduchším a pomáhajú nám pri riešení množstva problémov. Finančne nezávislí ľudia sa na peniaze pozerajú ako na perfektný nástroj, vďaka ktorému získavajú slobodu a príležitosti pre ich rodinu. Skoncujte preto z predsudkami ako: peniaze sú niečo zlé, peniaze ničia charakter, peniaze nie sú všetko atď.
Strach zo zlyhania
Ľudia všeobecne majú strach zo zlyhania a boja sa riskovať, tak preto väčšina uprednostňujú istoty. Snažia sa chrániť, tak preto neriskujú a jednoducho neskúšajú nič nové. Úspešný ľudia už dávno pochopili, že zlyhanie je len potrebná skúsenosť, ktorá ich posunie vpred. Nebojte sa preto neúspechu, môžete získať víťazstvo alebo cennú skúsenosť.
Zvykli sme si na svoju komfortnú zónu
Väčšina ľudí preferuje svoje pohodlie, neradi niečo menia a preto radšej volia istotu. Milionári Vám potvrdia, že pokiaľ chcete budovať bohatstvo, tak je potreba prijať určité riziko a dávku neistoty. Ak však uprednostníte istotu a pohodlie tak len ťažko zbohatnete. Úspech sa totiž skrýva za zónou pohodlia.
Stretávame sa s nesprávnymi ľuďmi
Snažte sa vyhýbať ľudom, ktorý sú negatívne naladený, len vás psychický vysávajú a na všetko majú iba výhovorky. Väčšina ľudí verí, že chudoba je niečo dobré a ušľachtilé. Prenasleduje ich mylná predstava, že ak by zbohatli, tak by sa stali chamtivými a zlými ľuďmi.
Nádherne to definoval Jim Rohn, ktorý hovorí o tom, že sme aritmetickým priemerom piatich ľudí, s ktorými sa najčastejšie stretávame. Preto pokiaľ chceme žiť bohatší život a zarábať viac peňazí, je potreba sa stretávať s ľuďmi, ktorí tam už dávno sú. Pekne to opísal J. D. Rockefeller – “ak sa chceme naučiť lietať, musíme sa učiť od orlov a nie od sliepok”.
Nečinnosť
Z najhlavnejších dôvodov neúspechu je nečinnosť. Veľa ľudí nezažijú úspech len preto, lebo o svojich cieľoch a myšlienkach len rozprávajú, ale nič neuskutočnia k ich realizácií. Môžu mať perfektne vypracovaný plán alebo podrobnú stratégiu, chýba im však akcia. Popredná postava osobného rozvoja Dale Carnegie povedal: „problémom nie je nevedomosť, ale nečinnosť“.